Informuję, że w najbliższym czasie, uczestnicy którzy podpisali umowę o przyznanie bonu z Miastem Białystok, otrzymają  deklarację podatkową dotyczącą udziału w projekcie „bony na szkolenia”. Deklaracja podatkowa PIT -11 została wystawiona na podstawie interpretacji indywidualnej 0115-KDIT2-2.4011.435.2017.1.RS z dnia 16.03.2018 r. W świetle tej interpretacji część dofinansowania przekazywana bezpośrednio na konto instytucji szkoleniowej nie jest zwolniona od podatku dochodowego. Pełny tekst interpretacji został zamieszczony poniżej.

Jednocześnie informuję, że w styczniu br. Miasto Białystok wystąpiło do Krajowej Informacji Skarbowej z ponownym wnioskiem  o interpretację indywidualną,  w której zawarte jest stanowisko, że świadczenie jakie otrzymuje Uczestnik Projektu w postaci dofinansowania wybranego szkolenia, wpłacanego bezpośrednio na konto Instytucji szkoleniowej na podstawie faktury, w której Wnioskodawca wskazany jest jako odbiorca (płatnik) jest świadczeniem zwolnionym od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 114 ustawy o podatku od osób fizycznych.

W przypadku uzyskania nowej interpretacji, zgodnie z powyższym stanowiskiem, zostaną wystawione Państwu korekty deklaracji podatkowych, a wartość w pozycji F.76 zostanie skorygowana do „zera”. Interpretacja powinna zostać wydana najpóźniej w kwietniu br., tj. przed terminem rozliczenia się podatników z podatku dochodowego od osób fizycznych (30.04.2019 r. ).

interpretacja

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij