Szanowni Państwo,

Zgodnie z 6 ust. 18 pkt 2 Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie, usługi szkoleniowe możliwe do sfinansowania w ramach projektu „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.2” to pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego, w tym wymienione w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz.1632), pozwalające na uzyskanie kwalifikacji zawodowych w rozumieniu Załącznika nr 8 do Wytycznych Ministra Inwestycji i Rozwoju w zakresie monitorowania postępu rzeczowego programów operacyjnych na lata 2014 – 2020, w tym:

  1. Kursy Umiejętności Zawodowych
  2. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
  3. Pozostałe pozaszkolne formy kształcenia zawodowego (również te realizowane na podstawie ust. 5&3 Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz.1632)

Usługi szkoleniowe realizowane w ramach punktu 1 i 2, w karcie usługi BUR powinny zawierać następujące informacje:

  • Kod zawodu oraz program kształcenia zgodny z Rozporządzeniem MEN z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz.U 2012, poz. 184
  • Instytucja szkoleniowa posiada wpis do CKU lub CKP
  • Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 2 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012, poz. 186).

 

Usługi szkoleniowe realizowane w ramach punktu 3 powinny prowadzić do zdobycia kwalifikacji.
Karta usługi w BUR, pytanie
Czy usługa pozwala na zdobycie kwalifikacji lub części kwalifikacji zarejestrowanych w ZRK” – TAK.
LUB
„Czy usługa pozwala na uzyskanie kwalifikacji innych niż kwalifikacje zarejestrowane w ZRK” – TAK

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij